Середа, 05.08.2020, 17:24
Вітаю Вас Гість | RSS

Зараз онлайн

Яндекс.Метрика
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Статистика
Коментарiї: 41
Новини: 18
Файли: 404
Статей: 6
Теги
Головна » 2018 » Березень » 15 » На саркофаг над Чорнобильською АЕС встановили герметичну мембрану
22:14
На саркофаг над Чорнобильською АЕС встановили герметичну мембрану

Мембрана створила бар'єр, що зробить неможливим викид радіонуклідів з внутрішнього радіоактивно забрудненого простору в навколишнє середовище

У місцях примикання східної торцевої стіни арки до існуючих конструкцій блоку головного корпусу другої черги ЧАЕС завершилася установка герметичній мембрани. Про це повідомляє Державне агентство України з управління зоною відчуження в Facebook.

"Завдяки установці даної мембрани буде забезпечена радіаційна безпека об'єкта "Укриття" на 100 років, що є основною функцією (нового безпечного конфайнмента) НБК. Незважаючи на те, що роботи виконувалися в надзвичайно складних радіаційних умовах, працівники ЧАЕС та підрядних організацій продемонстрували високий професіоналізм", – розповів голова агентства Віталій Петрук.

Кріплення мембрани здійснювалася за допомогою спеціальних металевих анкерів герметизації. Раніше на об'єкті були виконані підготовчі роботи з видалення сторонніх предметів і післяаварійного шару бетону для забезпечення рівної основи під анкери.

Відзначається, що в процесі виконання робіт виникли певні труднощі, пов'язані з високим рівнем радіації в зонах проведення робіт, великим нагромадженням бетонних перекриттів арматурою, металом, наявністю високоактивних домішок, що призвело до залучення додаткових ресурсів.

Всього, за даними агентства, виконано 60 отворів діаметром 400 мм і товщиною свердління плит перекриття від 600 мм до 900 мм

Нагадаємо, в листопаді 2016 року реактор Чорнобильської АЕС накрили новим саркофагом. Новий безпечний конфайнмент (НБК) – найбільш рухома споруда в світі, яке оснащене унікальними технологіями і системами. Висота арки дорівнює 110 м, довжина - 150 м, ширина - 260 м і вага понад 31 тис. тонн. Влада заявляє, що нова споруда прослужить 100 років.

Переглядів: 1526 | Додав: Lilless | Теги: Чорнобиль, Чорнобильська АЕС, Чорнобиль АЕС, АЕС | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Пошук
Профiль
Міні-чат